nedeľa 30. júna 2024

GEOGRAFIA ZÁBAVNE

Na hodinách geografie využívam rôzne aktivity a nástroje, ktoré obohacujú výučbu. 

GeoGuessr je zábavná hra, ktorá vás zavedie na virtuálnu cestu po celom svete. Žiaci sa pokúšajú identifikovať miesto na základe obrázkov a informácií, ktoré vidia. Učiteľ môže vytvoriť vlastné hry, alebo použiť existujúce hry.

Veľkou výhodou vlastnej hry je, že ju môžem prispôsobiť danej téme a potrebám žiakov. Zábavným spôsobom zapájam  žiakov do geografického objavovania a interaktívne hodiny geografie sú tak zaujímavejšie.

     

     

     


StoryMaps - mapy s príbehom majú na hodinách geografie veľké využitie. Ide o inovatívny nástroj, ktorý jedinečným spôsobom rozpráva príbeh na mape. Na vytvorenie bohatého vzdelávacieho obsahu kombinuje mapu s multimediálnymi prvkami, ako sú texty, fotky, obrázky, videá a grafy.

Tento typ mapy umožňuje interaktívne preskúmať rôzne miesta, udalosti a získať informácie priamo prostredníctvom multimediálnych prvkov, čo je skvelý spôsob na sprostredkovanie geografických udalostí a umožňuje žiakom aktívne sa zapájať do učenia. Žiaci môžu sami preskúmať mapu, objaviť informácie, ktoré ich zaujímajú, čo podporuje samostatné učenie aj kritické myslenie.

Využitie Story Maps na hodine geografie teda poskytuje efektívny spôsob, ako pomôcť žiakom pochopiť komplexné geografické témy a podporiť záujem o predmet.
Storymaps robia moje hodiny geografie pútavejšími a interaktívnejšími, čo uľahčuje učenie a pomáhajú efektívne odovzdávať nové informácie.




Canva slúži na jednoduché a rýchle vytváranie grafiky, ako sú plagáty, prezentácie, príspevky na sociálne siete a ďalšie dizajny, aj bez skúseností s grafikou. Učitelia môžu v Canve vytvárať vizuálne atraktívne prezentácie, ktoré udržia pozornosť študentov a uľahčia pochopenie zložitých tém. 

Na vyučovacích hodinách sme rozšírili tému objaviteľov a spolu vytvorili plagát, ktorý zobrazuje najnovšie cestovateľské úspechy Slovákov. Žiakov zaujali rôzne grafické nálepky, farebné prvky a vyhľadávanie informácií prostredníctvom internetových blogov.

   

Pripravila Mgr. Renáta Kubíková

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára